Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zajączki

Nauczycielki pracujące w grupie: Magdalena Otocka, Anna Grochowska, Monika Sieczko - nauczyciel współorganizujący proces kształcenia

Pomoc nauczyciela: Paulina Marosz

Czerwiec 2022

Wartości miesiąca: szczęście, rozwaga

Tematyka na poszczególne dni tygodnia

Wiersz i piosenka miesiąca


OGŁOSZENIA DLA RODZICÓW 

Informacja

Przypominamy, że 7 czerwca 2022r. odbędzie się wycieczka autokarowa do Julinka.

7:45 - śniadanie w przedszkolu

8:30 - wyjazd spod przedszkola

10:00 - przyjazd na miejsce (Julinek)

Atrakcje  – ok. 6 h

ok 17: 00 – powrót do przedszkola( będziemy informować na bieżąco)

Uwaga!!!

Prosimy, aby dzieci w dniu wycieczki miały ze sobą grube skarpetki na zmianę (dotyczy to atrakcji – dmuchańców)
Dzieci nie zabierają ze sobą żadnego prowiantu ( wszystko co niezbędne zabieramy z przedszkola), proszę zapewnić ubranie „na cebulkę”.

Jeśli dziecko ma problemy lokomocyjne, prosimy o wcześniejsze powiadomienie.

 

Dzień Babci i Dziadka

Jasełka- film

Drodzy Rodzice! W ramach promocji czytelnictwa, zapraszamy chętnych rodziców do "Czytania na dywanie" w naszej grupie. Osoby zainteresowane proszę zgłaszać się do nauczycieli w celu umówienia dnia i godziny. Celem spotkań jest promocja czytelnictwa wśród dzieci przy współpracy z rodzicami. 

Zachęcamy też do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach dotyczącymi promocji czytelnictwa
Wpływ czytania na rozwój dzieci


GALERIA WYDARZEŃ GRUPOWYCH
Bezpiecznie nad wodą

W poniedziałek 23 maja Zajączki wzięły udział w programie „Bezpieczny przedszkolak nad wodą”. Dzieci poznały zasady bezpiecznej kąpieli, elementy pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Zajęcia odbywały się na basenie w Skierniewicach. Dziękujemy instruktorom za profesjonalizm.

Na wycieczce w Płocku

Zajączki razem z Kasztankami przy współpracy z biurem podróży Bona Via wybrały się do Płocka. Dzieci obejrzały inscenizację bajki Jana Brzechwy pt. "Pchła Szachrajka". Kolejnym celem wycieczki była sala zabaw Happy Kids. To był naprawdę szczęśliwy dzień.

Ćwiczę z mamą, tatą.

12maja Zajączki zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte. Dzieci wspólnie z rodzicami ćwiczyły pod czujnym okiem Pani Ani wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sheborne. Ruch jest zabawą, która daje przeżycie radości i dzielenia jej z innymi, w naszym przypadku z rodzicami.

W zagrodzie bednarza

10 maja 2022 r. Kasztanki i Zajączki odwiedziły Zagrodę Bednarza, w której produkowane są naczynia klepane. Zobaczyliśmy imponującą kolekcję zabawek. Mali uczestnicy warsztatów własnoręcznie wykonały lalkę z sitowia. Dzieci ubijały także masło w kierzance i wyrabiały lizaki oraz prały na starej tarze.

Dzień Ziemi

03.05.2022
Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

03.05.2022

W naszym przedszkolu z okazji Dnia Ziemi odbyła się gra terenowa na placu zabaw. Dzieci miały do wykonania kilka zadań na świeżym powietrzu. Przygotowane przez zespół ekologiczny zagadki nie sprawiły Zajączkom żadnych trudności. Dzieci wszystkie zadania wykonały błyskawicznie.