Czytanie na polanie
Nasze przedszkolaki wzięły udział w międzynarodowej akcji „Czytanie na polanie”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęcanie do spędzania czasu z książką na świeżym powietrzu.
Gościem specjalnym wydarzenia był pracownik Biblioteki Pedagogicznej, który przeczytał dzieciom bajkę o Śwince Malince. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści, aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat jej bohaterów oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.
Po wysłuchaniu bajki dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną inspirowaną jej treścią. Powstało kolorowe dzieło, które było efektem współpracy, kreatywności i zaangażowania wszystkich uczestników.
Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a kontakt z literaturą na świeżym powietrzu dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Biblioteki Pedagogicznej za odwiedziny i wspólnie spędzony czas.
